KUDRA - Wiązary dachowe Szczecin


Firma „KUDRA & SPÓŁKA” specjalizuje się w produkcji wiązarów dachowych.

WYKONUJEMY NAWET NAJBARDZIEJ SKOMPLIKOWANE KONSTRUKCJE! PRODUKCJA I TECHNOLOGIA:
Posiadamy własny zakład prefabrykacji wiązarów, które produkujemy w technologii płytek kolczastych firmy MiTek. Płytki kolczaste są nowoczesnymi łącznikami do prefabrykacji konstrukcji z drewna litego, którymi posługujemy się podczas procesu produkcji wiązarów.

Nasi inżynierowie - konstruktorzy w oparciu o specjalistyczny program, którym jest RoofCon/TrussCon tworzą projekty oraz obliczenia, po czym dostarczają niezbędną dokumentację produkcyjną do zakładu fabrycznego. Następnie elementy konstrukcji wycinane są przez nasz personel przy użyciu pił poprzecznych i łączone płytkami kolczastymi. Łączenie odbywa się za pomocą maszyn prasujących, które wprasowują płytki kolczaste w węzły, łącząc elementy konstrukcji w jedną płaszczyznę i gwarantując niezmienną wytrzymałość. Dzięki technologii MiTek tworzymy wiązary o rozpiętości do 30m.

PRZEZNACZENIE:
- HALE PRZEMYSŁOWE I OBIEKTY SPORTOWE;
- MAGAZYNY;
- DOMY JEDNORODZINNE;
- KRYTE UJEŻDŻALNIE;
- BUDYNKI MIESZKALNE - PODDASZA UŻYTKOWE;
- BUDYNKI MIESZKALNE - PODDASZA NIEUŻYTKOWE;
- KOŚCIOŁY;
- OBIEKTY ROLNICZE;
- NADBUDOWY NA PŁASKICH DACHACH;
- INNE.

WIĄZARY CZY WIĘŹBA TRADYCYJNA?
Składanie, docinanie i montowanie elementów więźby dachowej bezpośrednio na placu budowy zawsze przyczynia się do dużego nakładu czasu i pracy. Montaż kompletu tradycyjnej więźby dachowej zajmuje przeciętnie od 7 do 10 dni. Jeżeli zdecydujemy się na prefabrykowaną konstrukcję dachu obniżymy koszty budowy. Bardzo duże oszczędności zapewnia wykorzystanie pasa dolnego wiązarów jako konstrukcji stropu bez względu na to czy planujemy poddasze użytkowe czy nie. Ponad to w przypadku wiązarów zapotrzebowanie na drewno jest o około 30% mniejsze niż w przypadku klasycznej więźby.

Wiązary dachowe są stosunkowe lekkie. Dzięki temu nie obciążają konstrukcji całego obiektu, co pozwala na zastosowanie lżejszych fundamentów czy ścian.

Do produkcji prefabrykowanej konstrukcji dachu wykorzystujemy tylko i wyłącznie drewno o najwyższej jakości i właściwym stopniu wilgotności. W związku z tym m.in. zapobiegamy w 100% pękaniu płyt gipsowo-kartonowych, które spowodowane są wysychaniem drewna mokrego (w przypadku więźby tradycyjnej). Czas potrzebny do montażu wiązarów waha się w zależności od powierzchni dachu od 1-3 dni.